Görme Engelliler

PUSULAM MATEMATİK YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 9 mayıs 2013 tarihinde  ilki yapılan “Pusulam Matematik “yarışmasının ödülleri Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda verildi.

ödülödülod.od.od.ÖDÜL - ÖDÜLödülödülÖDÜLödül 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 9 mayıs 2013 tarihinde  ilki yapılan “Pusulam Matematik “yarışmasının ödülleri Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda verildi.

Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Zümresi tarafından organize edilen Boyabat ilçesi, resmi ve özel ortaokulları arası “Matematik” yarışmasının ödül töreni 16.05.2013 Perşembe günü yapıldı.

 Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KENDİR, Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Kasım Tufan, Boyabat Eğitimi Sevenler Derneği Başkanı Cevdet ELMACI, Boyabat İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları derneği (BOYİMDER) başkanı Yaşar KÖSTEK,  İlçemiz ilk ve orta okul müdürleri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 Programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Öğretmen Sadık ASLAN: 

“1968 yılında kurulan Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi geleneksel bir kültür ve başarılı bir eğitim anlayışı hedefiyle yola çıkıp, şu an ise ülkemizin çeşitli üst kademelerinde  çok sayıda mezunla hedefine ulaşmıştır. Yine AB Leonardo Vinci Projesi kapsamında Nisan ayında 20 öğrenci ve 4 öğretmenle Almanya’da 1 aylık çalışma yapılmıştır. Okulumuz 2013 YGS sonuçlarına göre Türkiye 5. Olarak eğitim kalitesini bir daha göstermiştir. Yapılan çeşitli yarışmalarda çok sayıda Sinop il 1. likleri kazanan okulumuz, eğitimdeki kalitenin yanında sosyal etkinliklerle de ön plana çıkmaktadır. Her gün büyüyen ve daha çok tercih edilen okulumuzda “Pusulam Matematik” tarzı yarışmaların devam edeceğini ve öğrencilerimizin her türlü gelişimi için gayret göstermeye çalışacaklarını söyledi ve sınava giren tüm öğrencilerimize teşekkür ederek dereceye giren öğrencileri tebrik etti”.  

9 Mayıs 2013 Perşembe günü 4. Ve 8. Sınıflar arasında yapılan “Pusulam Matematik” Yarışması yapıldı ve bu yarışmanın sonunda:

 8. Sınıflar

 1. Hifa ÇALIŞKAN         Atatürk Ortaokulu         88     puan 

 2. Kadirhan ETYEMEZ  Hamit Tekin Ortaokulu 77,33 puan

 3. Beyza SOLMAZ         Atatürk Ortaokulu         74,67 puan

 

4.Sınıflar

1. Edanur EROL         Fatih İlkokulu            86,67     puan

2. Emir KÖKÇÜ       Cumhuriyet ilkokulu   80 puan

3. Ahmet KILIÇ         Fatih İlkokulu             80  puan almıştır. 

 

 ÖDÜLLER :

Birincilere Tablet PC,

İkincilere Bisiklet ve Fotoğraf Makinası,

Üçüncülere MP4 hediye olarak verildi.

 

Pusulam Matematik yarışmasına katılan okullara ve öğretmenlere katılım ve başarı belgeleri verildi.

  Katılım belgesi alan okullar

 ·         İnönü İlkokulu ve Ortaokulu

 ·         Hamit Tekin İlkokulu ve Ortaokulu

 ·         Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu

 ·         Dumlupınar İlkokulu ve Ortaokulu

 ·         Yaşar Yopçu YBO

 

  Başarı Belgesi alan okullar

 1.      Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu

 2.      Cengiz Topel İlkokulu ve Ortaokulu

 3.      Fatih İlkokulu ve Ortaokulu

 

 Başarı Belgesi alan Öğretmenler

 ·         Melike Muslu

 ·         İlhan Özkan

 ·         Vehbi Bozkurt

 ·         Akın UZUN

 

Diğer danışman öğretmenlere katılım belgeleri takdim edildi.

 Sunuculuğunu Matematik Öğretmeni Tuğba DEMİR´in yaptığı "Pusulam Matematik" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KENDİR, Okul Müdürü Sadık ASLAN, Müdür Yardımcısı Cengiz KESKİN, Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Kasım Tufan, Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü YİNİTBAŞ,  Boyabat Eğitimi Sevenler Derneği Başkanı Cevdet ELMACI, Boyabat İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları derneği (BOYİMDER) başkanı Yaşar KÖSTEK tarafından verildi.